(ВИДЕО) ДАЛИ Е НА ПОВИДОК НОВ РАСКОЛ ВО СДСМ: ПЕНДАРОВСКИ ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ТЕЛМА ИСПРАТИ КРИТИКИ ЗА СПАСОВСКИ И ОСМАНИ?!

За време на интервјуто за Телма, претседателот Пендаровски на неколку наврати испрати сигнали дека не се согласува со некои потези на Османи и Спасовски.

  • Закажете си интервју со Османи, не сакам да коментирам негови потези – рече Пендаровски. За Спасовски пак запрашам да коментира зошто Спасовски уште сега не кажува кој ќе биде прогласен за ПЕРСОНА НОН ГРАТА од бугарските политичари, рече – Не сакам да влегувам во јавна пресметка со министерот за внатрешни работи. Дали со ова Пендаровски сака да испрати порака дека е независен и има намера да делува независно или пак на повидок е нов раскол во СДСМ ако СДСМ реши да не го кандидира за втор мандат за  претседател на изборите во 2024-та?
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа