Миленко открива какво оружје било одземено од Бугари на влез во Македонија и зошто Бујар бил во посета на тепаниот во Софија

Бугарите што доаѓале на чествуавње на Мара Бунева на граница им било одземено оржује меѓутоа целото тоа оружје било ножеви „рамбо“, нончаки, железа, шипки, ладно оружје. ЈАс сметам дека така фатени со ладно оружје требало да им се удри црн печат и да бидат вратени назад. Е за жал тоа така не е, вели Миленко Неделковски во видео објавено на неговиот јутјуб канал.

-На состанокот што самонаречениот премиер што го имаше со коалиционите партнери ги известил за вистината за тепањето на наркоманот од охрид и рекол дека е тепан заради дрога и дека тоа го знаеле и ако еден од тие што го тепале му рекол „си се пишал бугарин“. Кога го соопштува тоа на своите коалициони партнери почнале да поставуваат прашања, па се јавил на Оливер Спасовски кој му рекол „да знаеш тепањето е заради дрога“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа