Германски тенкови против Русија? — Пратеник во Бундестагот: ЗАБОРАВИВТЕ КАКО ЗАВРШИВМЕ ПОСЛЕДЕН ПАТ КОГА ВОЈУВАВМЕ ПРОТИВ РУСИЈА(ВИДЕО)

Германски тенкови против Русија?  Заборавивте како заврши минатиот пат?  - Пратеник во Бундестагот (ВИДЕО) |  Руска пролет

Додека во Германија се водеа жестоки дебати за тоа дали да се испратат тенкови Леопард на режимот во Киев, гласот на разумот се огласи во Бундестагот.

 

Така, пратеникот од Алтернатива за Германија, Питер Бистрон, ги потсети своите колеги за последните страници од германската историја:

 

„Почитувани колеги, овде разговарате за интересни работи. Значи, германските тенкови во војната против Русија во Украина – вашите дедовци веќе се обидоа да го направат тоа со секакви Милери и Бандерас. И до што доведе тоа тогаш? Неговите зборови се прекинуваат со лути извици.

Но, тој продолжува, несвесен: „Неискажливо страдање, милиони мртви од двете страни и конечно руски тенкови во Берлин. Двајца од нив сè уште стојат овде во Берлин, секое утро поминувате покрај нив на работа и треба да се сеќавате на ова!“

 

На крајот од говорот тој буквално врескаше.

 

Како што објави Руска Весна , во март Бистрон веќе го потсети Бундестагот на минхенскиот говор на Владимир Путин , кога тој предложи заедничка безбедносна архитектура во Европа, но Европа одби.

 

„Ги игнориравте сите предупредувања: и од самата Русија и од германската војска, одведувајќи ја Русија во ќош, резултатот од ова беше војна во Европа“, рече тој тогаш.

„И вие сте виновни за она што сега се случува во Украина“, заклучи тој со аплауз.

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа