Олга Велика: Ние московјаните и киевските руси сме потомци на македонците

Телевизија 24: Путин пред посетата на Белград: Постои силен надворешен  притисок за зачленувањето на Македонија во НАТО

May be an image of text that says 'олга велика -македонская крсница и купель "ние, киевсите русите и сите московити, сме потомци на древните македонци. ние, денес, го зборуваме јазикот на Koj зборуваат античките македонци на македонскиот полуостров, кои освен 27 други земи, 307 години владееле и co египет... "Jepemnja русо "московски анали ,летопис од VII век'

May be an image of text that says 'олга велика -македонская крсница и купель "ние, киевсите русите и сите московити, сме потомци на древните македонци. ние, денес, го зборуваме јазикот на Koj зборуваат античките македонци на македонскиот полуостров, кои освен 27 други земи, 307 години владееле и co египет... "Jepemnja русо "московски анали ,летопис од VII век'

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа