ФИНТА како да ги исушите алиштата ЗА ДВА ЧАСА ВО ЗИМА: Секогаш ќе го повторувате овој трик! (ВИДЕО)

Живеејќи во мал еднособен стан, Алекс Бирн со години се мачи со сушење алишта бидејќи нема доволно простор да ги рашири. Сепак, еден ден таа имаше брилијантна идеја.

Откако ги рашири алиштата околу машината за сушење, зеде голем чаршаф и го повлече преку машината за сушење, а потоа го стави до радијаторот.

После тоа, таа сфатила дека чаршафот го заробил топлиот воздух, помагајќи им на алиштата да се исушат за два часа, тврди таа.

„Се обидував да сфатам каде да го закачам чаршафот за да се исуши, освен вратата од кујната од каде ќе бега мирисот на храната. Машината за сушење алишта најчесто ја чувам до радијаторот, особено во зима, и си помислив зошто да не ставам чаршаф над машината за сушење, да ги напикам краевите преку радијаторот и под нозете на машината за сушење? Така целиот топол воздух од радијаторот ќе оди во облеката и тие брзо ќе се исушат“, раскажала Алекс како дошла до оваа идеја.

„Луѓето прашуваат дали така не се создава влага, но јас внимавам листот целосно да не ја покрива машината за сушење и секогаш да има места каде што воздухот излегува и ја загрева просторијата“, вели таа.

Ако сè уште сте загрижени за влажноста, отворете го прозорецот малку или вклучете го овлажнител. Нејзиниот едноставен трик собра повеќе од 4.000 лајкови на Фејсбук.

„Го правам тоа со години и одлично е, сите мои алишта се сушат толку брзо“, напиша еден следбеник.

„Зошто не го видов ова порано? „Постојано се прашувам како да ги исушам алиштата побрзо без да ја вклучам машината за сушење“, додаде друг.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа