Жена во Аргентина го убила сопругот: Му го отсекла пенисот и го прободела во око

twitter sharing buttonЖена во Аргентина е обвинета дека на својот сопруг му го отсекла пенисот и го прободела во очното јаболко.

Полицијата ја уапсила Флоренсија Амада Катанео (41) и била испратена на психијатриска евалуација. Телото на Педро Федерико Зарате (47) наводно го пронашла неговата снаа во стан во Алтос де Сан Лоренцо.

Имал убодни рани по целото тело, вклучително и градите, а гениталиите му биле отсечени, јавуваат локалните медиуми. Катанео, психолог, била уапсена на 11 јануари откако со такси побегнала во куќата на нејзината мајка со крвави раце.

Таа е пренесена во психијатриско одделение во Ла Плата каде ќе биде подложена на психијатриска евалуација, пишува „Дејли мејл“. Доколку биде прогласена за непресметлива, нема да ѝ се суди за убиство, велат од обвинителството.

Федерико Зарате бил музички продуцент. Од 2006 година работел во Регионалниот културен центар. Тој се оженил со Амада Катанео во 2017 година. Локалните медиуми јавуваат дека парот има петгодишен син и дека се заедно повеќе од една деценија.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа