МОНСТЕРОЗНО! Ана убиена и РАСЕЧЕНА во подрум додека децата спиеле горе? СТРАШНО ОТКРИТИЕ ВО ИСТРАГАТА

МОНСТЕРОЗНО!  Ана убиена и РАСКОРИРАНА во подрум додека децата спиеле горе?  СТРАШНО ОТКРИТИЕ ВО ИСТРАГАТА

Инспекторите се сомневаат дека Брајан Волш ја убил својата сопруга Ана, родена во Белград, во нивниот дом во Кохасет, а потоа „купил“ три дена за да го скрие местото на злосторството.

Американските истражители сè уште трагаат по белграѓанката Ана Волш (39), која се уште се води како исчезната, но се зголемуваат нивните сомнежи дека била убиена на новогодишната ноќ во подрумот на семејната куќа од нејзиниот сопруг Брајан Волш (46), во градот Кохасет во близина на Бостон.

Според американските медиуми, по апсењето на Брајан Волш, кој во моментов е осомничен за попречување на истрагата , полицијата претресла и одзела уличен контејнер во близина на куќата во која живее неговата мајка, на неколку десетици километри од нивната куќа. На депонијата биле пронајдени неколку вреќи со ѓубре со траги од крв, како и секира, пила, тепих и употребени средства за чистење.

Ана и Брајан Волш
ФОТОГРАФИЈА НА АНА И БРАЈАН ВОЛШ : PRINTSCREEN CBS NEWS, PRINTSCREEN FACEBOOK

ФАКТИ

– Ана Волш не пристигна на аеродромот ниту се качи на летот за Вашингтон

– Нејзиниот телефон се наоѓал на 1-ви и 2-ри јануари во близина на нејзиниот дом – На 2-ри јануари, Брајан Волш, носел хируршка маска и ракавици , купил средства за чистење во самопослуга.

– Отишол во продавница во време кога му било дозволено да излезе од дома за да си ги земе децата од училиште, бидејќи бил во домашен притвор – на интернет пребарувал „како да се ослободи од телото на 52 килограми жена“ – пронајдени траги од крв во подрум и крвав нож – полицијата на депонијата пронашла крвави вреќи, пила, тепих и средства за чистење – Исчезнувањето на Ана Волш го пријавиле колегите од компанијата во која работи

Нови откритија

Полицијата, како што шпекулираат медиумите, по откривањето на крв и крвав нож во подрумот на куќата, како и сите лаги кои Брајан Волш ги кажал за да си обезбеди алиби, се повеќе се сомнева дека брутално убил, а потоа ја распарчил сопругата со која има три малолетни сина . Инаку, се сомнева дека во куќата во тој момент биле и нивните три малолетни синови.

– Инспекторите открија нови информации кои го пренасочија нивниот фокус од потрага по исчезнати лица на сомневања дека Ана Волше можеби е убиена. Покрај крвта во куќата, дополнителен сомнеж фрла и интернет пребарувањето во уредот земен од Брајан , во кој е снимено дека на Гугл пребарувал како да го распарчи телото и како да го уништи телото на жена тешка 52 килограми – открија американските медиуми.

Приведување на Брајан Волш
ПРИВЕДУВАЊЕ НА БРАЈАН ВОЛШ ФОТОГРАФИЈА: WCVB-TV БОСТОН ПРИНСТСКРИН

Семеен пријател Ние сме уништени, таа е светилник на љубовта Семејниот пријател Питер Кирби за Си-Ен-Ен изјави дека се во шок и со неверување ги гледаат вестите. – Уништени сме. Ана е светилник на љубовта и радоста. Ја осветлува секоја просторија. Ни недостига и правиме се што можеме за да ги издржиме нејзините три прекрасни деца“, изјави Кирби.

Во понеделникот, кога Брајан Волш се изјасни за невин пред судот , полицијата почна да го претресува поширокото подрачје на Бостон, односно местото каде што живее мајката на Брајан, а за кое тој во првата изјава и кажа на полицијата дека е ден откако последен пат ја видел сопругата. ., отиде да ја посети.

Полицијата трага по докази
ПОЛИЦИЈАТА БАРА ДОКАЗ ФОТОГРАФИЈА: YOUTUBE/BOSTON25NEWS.COM

– Контејнерот е однесен, но ако нешто се фрли во него, функционира така што штом се затвори, се рони содржината во него – изјави еден жител на населбата од која полицијата го одзеде контејнерот.

Се маскирал

Инаку, на снимките од видео надзорот претходно беше откриено дека Брајан Волш, ден откако наводно последен пат ја видел сопругата , купил партали, џогери и други средства за чистење за 450 долари во готово.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа