Весна Бејби ја растажи македонската јавност и со трогателен статус се прости од Мара Попара: Сестро моја, извини сите што те заборавиа Со тебе израснаа многу генерации, а само мал круг знаевме колку си луцидна,остроумна и благородна.Кате, многу ми е жал

Драга моја Кате (сестро да ти кажам)или во народот позната како Мара Попара да си го најдеш мирот и извини што сите те заборавија ,прости им што не ја знаеја твојата тажна приказна и барем малку со @Moni Ugrinovska Македонски народен театар / Makedonski naroden teatar дознавме па подостоинствено да ја завршиш оваа приказна .Ефектот кој го имаше на другите е највредната валута која постои❤️🖤❤️Со тебе израснаа многу генерации, а само мал круг знаевме колку си луцидна,остроумна и благородна.Кате, многу ми е жал🖤Нас глумците баш лесно не забораваат ✨Слава ти❤️
May be an image of 2 people
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа