РУСКА КОМОРА ЗА МАЧЕЊЕ Морничави сцени во ослободен украински град: Наводно е пронајдена кофа полна со златни заби на местото каде што луѓето биле живи закопани (ВИДЕО)

Наводната руска комора за мачење била откриена во Украина каде што биле вадени забите на жртвите – од кои некои биле живи закопани.

Руска комора за мачење во градот Пишка Радковски

Грозоморното откритие е направено во градот Писки Радковски на северот од земјата, на околу 25 километри источно од Изум .

 

Сликите покажуваат пластична кутија полна со златни заби и протези за кои украинските власти велат дека биле извадени од жртвите. На друга слика се гледа гас-маска која била наполнета со запалена крпа за жртвата да го вдишува чадот, додека мештаните велат дека некои жртви биле закопани живи, пишува „Дејли мејл“.

Руска маченичка комора - златни заби во кутија во Писки Радковски
Руска маченичка комора – златни заби во кутија во Писки Радковски

Весникот додава дека ова е само најнов пример на руско мачење и егзекуција на украински цивили во окупираните делови на земјата, по откривањето на масовните гробници во Буча, Ирпин и Изум.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа