Шефот на Чеченија Кадиров плачеше за време на говорот на Путин

124
Шефот на Чеченија Рамзан Кадиров се расплака за време на говорот на рускиот претседател Владимир Путин на церемонијата на потпишување договори за влез на нови територии во Русија, јавува дописникот на РИА Новости.
Церемонијата се одржува во салата Георгиевски на Големата палата Кремљ. На него се поканети шефови на руски региони, министри, сенатори и заменици.
За време на говорот на Путин, Кадиров ја крена главата нагоре и се обиде да го тргне погледот во моментот кога му течеа солзи.
„Луѓето ја пренесоа својата духовна врска на своите деца и внуци, и покрај сите искушенија, тие ја носеа љубовта кон Русија низ годините . И никој не може да го уништи ова чувство кај нас“, рече претседателот во тој момент.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа