Кралицата Елизабета Втора почина од старост. Ова се наведува во потврдата за смртта на британскиот монарх, која е официјално објавена, пренесува SkyNews. 

Во документот се наведува дека Елизабета починала во четвртокот, 8 септември, во 15:10 часот по локално време во замокот Балморал во Шкотска . Ова е дури три часа пред официјалното објавување на смртта на монархот, посочуваат медиумите. 

О