МАКЕДОНЦИ ПОДГОТВЕТЕ СЕ! Најновото предупредување на РХМЗ: Можна појава на торнада во овие на балканот (ФОТО)

Новосадската населба Руменка, како и периферијата на градот денеска ја зафати силно невреме пропратено со силен ветер и дожд. На социјалните мрежи се појавија апокалиптични фотографии од синото небо.

Силно невреме пропратено со силен град денеска ја зафати Руменка, а претходно падна на Бачка Паланка и околината.

На сметката Hailz Serbia објавени се фотографии од небото прекриено со облаци.

Градот беше проследен со силен ветер и дожд, а облаците изгледаа апокалиптично. Дождот и дождот ги зафатија и предградијата на Нови Сад.

Невремето минува неколку километри северно од Нови Сад, а можно е торнадо и во областа Бачка, кон Жабље и Бечеј, се наведува.

РЗМЗ издаде предупредување за обилни врнежи, грмежи и град: Во наредниот час во Бачка силна конвективна облачност услови интензивни врнежи со грмежи, краткотрајна појава на град и засилен ветер.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа