ЕРДОГАН НАПРАВИ ПРЕСВРТ? УТРЕ МОЖНО Е ДА ЗАВРШИ ВОЈНАТА? Ердоган разговараше со Путин за ситуацијата во Украина, велејќи дека има „шанса за преговори“

454

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган разговараше за ситуацијата во Украина со рускиот претседател Владимир Путин .Турскиот лидер изјави дека е неопходно „да им се даде шанса на преговорите за решение“, соопшти администрацијата на турскиот претседател.Можеби ќе ти се допаѓа
My Blog