ЕРДОГАН НАПРАВИ ПРЕСВРТ? УТРЕ МОЖНО Е ДА ЗАВРШИ ВОЈНАТА? Ердоган разговараше со Путин за ситуацијата во Украина, велејќи дека има „шанса за преговори“

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган разговараше за ситуацијата во Украина со рускиот претседател Владимир Путин .

Турскиот лидер изјави дека е неопходно „да им се даде шанса на преговорите за решение“, соопшти администрацијата на турскиот претседател.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа