ДОСТА МИ Е ОД СЕ! Еве што кажа Тоше само НЕКОЛКУ ЧАСА ПРЕД СМРТТА! Излезе видео кое ќе ве разлади

„Македонскиот славеј“ Тоша Проески загина на 16 октомври 2007 година во страшна сообраќајна несреќа кај Нова Градишка, а малку е познато дека токму вечерта претходно, пред да замине на пат, гостуваше во емисијата „Вртелешка“.

По тој повод го даде своето последно интервју и на неочекуван начин се одрази на неговата огромна слава на Балканот.

На прашањето на водителката Весна Петрушевска дали некогаш сакал да „избега од се“, тој одговори:

– Сакам, но не можам. Машината ме стави како што велат „во барабанот“ и толку. Нема враќање назад. Барам закрепнување од секојдневните интервјуа, шминкање, вадење шминка, пакување… Се е „завршено“ за мене – изјави Тоше. — Не можам да бидам сам, не можам сам да излезам на кафе и во продавница. Не можам, но сакам.

Како што подоцна изјави Петрушевска, за време на снимањето на документарниот филм за смртта на пејачката, и пречеле приказни за тоа како оваа изјава на Тошет била знак или претчувство за трагедија.

– Тоа дете беше само уморно. Снимаше музика како педесетгодишен пејач. Сними доволно песни за 20-годишна кариера – изјави водителката.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа