Можно е и Македонија да биде нападната со нуклеарно оружје?

Човече, лудакон од НАТО побара безусловно предавање на Русија и нејзино распарчување.
Не прифаќале ништо помалку.
И Путин на тоа одговори со мобилизација на 300 илјади воени ветерани.
Станавме дел од умоболна воена алијанса која реше да ја турне планетава во нуклеарна војна.
Шест месеци паметни луѓе ги предупредуваа САД и НАТО да не го вклештат Путин во ќош, оти тоа ќе води кон катаклизма.
А овие токму тоа го направија.
И сега Путин распиша референдуми во Донбас и Луганск. Народот ќе гласа дека се тие дел од Русија. Од тој ден секој напад на нив ќе биде сметан како агресија врз Русија.
Одговорот на Путин ќе биде напад на НАТО пактот. Ова вчера го тврдеа во десетици изјави врвни новинари и аналитичари низ светов што ги прочитав, а кои не се натовски зајчиња.
Едногласни се дека нуклеарната војна е се поблиску.
Па ми текна и ние сме во НАТО
И ми се слоши од помислата.

 

Сашо Тасевски фб статус

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа