„МЕГА-ТОРПЕДО“ во нуклеарните сили на руската армија: Вака изгледа ОРУЖЈЕТО НА ПУТИН, кое може да предизвика ЦУНАМИ (ВИДЕО)

Се тврди дека ова оружје е најмоќното средство на Путин и се користи како повеќенаменски борбен систем.

– Експлозијата на оружје од 50 мегатони во крајбрежните води ќе предизвика земјотрес и цунами високо 100 метри. Десетици тони морска вода што ќе биде разнесена од експлозијата ќе паднат на брегот во форма на радиоактивен испад – предупредува физичарот Рекс Ричардсон, истражувач на нуклеарно оружје.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа