Украина загуби повеќе од сто илјади луѓе загинати и ранети, изјави Шојгу

Министерот за одбрана Шојгу: Украина загуби повеќе од сто илјади мртви и ранети

РИА вести. ШОИГУ: ЗАГУБИ ВО УКРАИНА – ПОВЕЌЕ ОД 100 ИЛЈАДИ ЛУЃЕ ЗАГИНАТИ 61.207, 49.368 ранети
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа