Силни експлозии во Никопол: руската армија напаѓа (ВИДЕО)

Силни експлозии во Никопол: руската армија напаѓа (ВИДЕО) |  Руска пролет

Ноќта на 21 септември, руската армија изврши серија напади врз цели во Никопол, од каде вооружените сили на Украина ги напаѓаат Енергодар и нуклеарната централа Запорожје.

Експлозии грмат во Никопол – Украинската воздушна одбрана повторно потфрли во својата задача.

Два града во регионите Днепропетровск и Запорожје – Никопол и Енергодар се разделени со реката Днепар.

Од украинските официјални информации за уништувањето сè уште не се добиени.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа