Русија е во состојба на готовност! Стана јасно зошто итна изјава на Путин доцни 13 часа

Причината била поради здравствената состојба на рускиот претседател – силна кашлица и затегнувачка болка во градите

Русија е во состојба на готовност! Стана јасно зошто итна изјава на Путин доцни 13 часа

Изјавата на рускиот претседател Владимир Путин доцни околу 13 часа, при што тој најави дека во Русија започнува делумна воена мобилизација на резервистите.

 

Всушност, дотичниот пренос требаше да се случи порано, но доцнеше 13 часа. Причината била поради здравствената состојба на Путин – силна кашлица и силна болка во градите.

Кашлицата неколку пати го прекинувала снимањето, поради што било неопходно да се повика лекарски тим, пред кој и рускиот претседател се пожалил на болки во градите, пренесува „Дејли мејл“, повикувајќи се на каналот General SVR во Телеграм.

Според цитираниот медиум, лекарите му препорачале на Путин да го одложи снимањето за некое време за да може да се направат потребните тестови, на што тој се согласил.

Луѓето кои се најблиски до претседателот се свесни за неговите здравствени проблеми и неговата недоверба да донесува одлуки, особено во однос на најважните, додава каналот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа