Путин: Западот ја премина секоја линија, сега ќе видите што значи русија! почнуваме мобилизација

1,606

Претседателот Путин рече дека Западот ја преминал секоја линија

ПУТИН: ЗАПАДОТ ГИ ПРЕМИНА СИТЕ ЛИНИ, НЕОДГОВОРНИ ПОЛИТИЧАРИ ЗБОРУВААТ ЗА ИСПОРАКА НА УКРАИНА СО НАВЕДНО ОРУЖЈЕ, ТЕХНИКИТЕ СЕ КРШАТ НА РУСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа