ПУТИН ТРЕБАШЕ ДА ФРЛИ НУКЛЕАРНА РАКЕТАТА БАШ НА ПОГРЕБ?! Руската водителка подсвирква: „Сите најдобри луѓе на едно место“

Во емисија на руската државна телевизија, водителот истакна дека Владимир Путин требало да изврши нуклеарен напад на погребот на кралицата Елизабета.

Руската водителка Олга Скабеева сугерираше дека погребот на кралицата би бил идеално време Владимир Путин да фрли смртоносни нуклеарни проектили врз Велика Британија.

Откако наводно изгубил огромни делови од територијата во источна Украина, се зголемуваат стравувањата дека рускиот лидер Владимир Путин би можел да го искористи својот нуклеарен арсенал за да стави крај на конфликтот еднаш засекогаш. Потезите на Путин го оставија без покана за погребот на кралицата, иако тој му изрази сочувство на кралот Чарлс кога се појави веста за смртта на поранешниот монарх.

Откако другите светски лидери, вклучително и американските и француските претседатели Џо Бајден и Емануел Макрон, ја посетија Велика Британија за да присуствуваат на погребот на кралицата, руската ТВ водителка Олга Скабеева сугерираше дека Русија можела да го потврди својот авторитет без присуство на Путин. 

Зошто да ги бомбардираме Украина или Германија кога таму е Британија, коренот на злото?“, рече Гуруљов.

„Требаше да го направиме тоа денес, кога сите најдобри луѓе се на погребот, Господ да ми прости“, го прекина Скабеева. 

Охрабрен од водителот, Гуруљов продолжи со своите закани, повикувајќи: „ Кога Британија ќе се претвори во марсовска пустина, дали ќе ја брани марсовската пустина според нејзиниот петти член? Нема да остане ништо. Како го нарекуваат? Непоколеблив остров? Ќе го протресеме“.

Рускиот пратеник дури беше потсети од еден од неговите кодомаќини дека Британија поседува свои нуклеарни боеви глави, но Гуруљов не беше одвратен од неговите пцовки. 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа