УЧК и ДУИ на апарати! Ќе се градат огроме парк и спомеици за скопските бранители од 2001?

Ја прашав дали ќе поддржите парк споменик за скопските бранители од 2001 ми одговори човече за тоа не треба да ме прашуваш и додаде ние ќе работиме на што повеќе паркови зошто да не и на таков.
Данела…
Се што правам канцеларии,членство, главења, чуда, врагови, е да дојдам до позиција за брзо време да го реализирам тоа.
Да можам општествено да влијаам…
Политичките ваши математики не ме интересираат ме интересира КАУЗАТА.
Ме интересира скопските и македонските деца да знаат дека некои чичковци крв лелее да го одбранат Скопје и Македонија.
Ќе ни треба твојата поддршка.
Ние дадовме збор дека тоа ќе го реализираме и назад нема…
Се надевам и верувам дека и за твојот збор нема назад…
May be an image of 4 people, people standing and outdoors
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа