Страшно! Османи не го известил рускиот амбасадор за причината за затварање на рускиот конзулат во Битола

📨📰 Писмото на Амбасадорот Сергеј Баздникин до уредништвото на „Нова Македонија“ со поjаснување во врска со затворањето на Почесниот конзулат на Руската Федерација во Битола, објавено денеска, на 19 септември, во весникот.
No photo description available.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа