ПРИНЦОТ ХАРИ ПРЕДИЗВИКА СКАНДАЛ!? Само што не сакаше да му ја пее химната на ТАТКОТО: „Тоа е непочитување, одземете му СЕ“

Принцот Хари се најде на удар на критики откако не заврши со пеењето на новата национална химна на Велика Британија, која е посветена на неговиот татко, кралот Чарлс Трети.

Принцот Хари не ја пееше националната химна

Принцот Хари е обвинет дека покажал „целосно, целосно непочитување кон својот татко“ со тоа што наводно го запрел пеењето на „God Save the King“ во замокот Виндзор. Биографот на Хари, Анџела Левин , беше меѓу многуте што ја ретвитна снимката, на која се чини дека војводата од Сасекс (38) е цврсто стегнат додека оние околу него ја пеат националната химна во знак на почит на неговиот татко. На него се гледа како кралот Чарлс III се бори со солзи додека се пее „Бог чувај го кралот“ во Вестминстерската опатија.

Кралот не ја пееше националната химна, бидејќи таа му беше посветена нему – а очигледно ниту неговиот син Хари, кој беше прикажан како стои веднаш зад него, гледајќи напред со затворена уста во последните 10 секунди од почитта. Снимките од последните 10 секунди од химната покажаа дека усните на Хари се движат малку или ништо додека остатокот од кралското семејство околу него јасно ја пее „God Save the King“. Пред снимката одблиску, снимката од широк агол ги покажа сите членови на кралското семејство како ја пеат националната химна во знак на почит на таткото на Хари, кралот Чарлс III.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа