Војници од руските Воено-десантни сили уништија тенкови на вооружените сили на Украина на јужниот фронт, пренесуваат светските публикации.

На правецот Керсон, ловците од 76-та воздушно-десантна дивизија Псков погодија непријателски тенк со противтенковска наведувана ракета, откако со помош на дрон го открија военото возило што напредуваше.