Мистериозниот човек кој ја предвиде смртта на Елизабета на 08.09. го кажа и датумот на смртта на Чарлс

Објавата на Твитер со предвидувањето беше споделена илјадници пати за само неколку часа, корисникот подоцна ја заклучи својата сметка, а потоа беше блокиран од администраторите

Човек кој предизвика вистинска бура на социјалните мрежи откако ја предвиде смртта на кралицата Елизабета Втора, сега се врати на усните на Британците, откако пред месеци напиша кога ќе умре и нејзиниот наследник, кралот Чарлс Трети, пишува Telegraph bg.

 

Уште во јуни, профил на Твитер со името Логан Смит објави објава со текст: „Кралицата ќе умре на 8 септември 2022 година. Кралот Чарлс ќе умре на 28 март 2026 година“.

 

Неговото предвидување за точниот датум на смртта на нејзиното височество се оствари кога кралицата, која го држеше тронот 70 години, почина минатиот четврток на 96-годишна возраст.

Откако твитот беше споделен илјадници пати во рок од само неколку часа, корисникот го заклучи својот профил и подоцна беше забранет од администраторите на Твитер. Сепак, илјадници луѓе успеаја да го направат скриншот на предвидувањето.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа