РУСКАТА ВОЈСКА ПОДГОТВИ ИЗНЕНАДУВАЊЕ! Кадиров најави: „Засега нема да ги откријам сите карти…“

Чеченскиот лидер најавува изненадување

Руската армија приреди „изненадување“  за украинската армија, објави чеченскиот лидер Рамзан Кадиров.

Кадиров ова го објави на својот канал Телеграм и во таа прилика истакна дека не сака да ги открие картичките.

– Засега нема да ги откријам сите карти – напиша Кадиров на Телегерам.

Руската армија

Украинската армија од утрото го гаѓа Доњецк

Украинските сили не престануваат со обидите да започнат контраофанзива во областа Красно Лиман во Доњецката Народна Република, тврди лидерот на ДНР Денис Пушилин дека ситуацијата е под контрола.

Харков се уште е без струја и вода

Снабдувањето со електрична енергија и вода е прекинато во Харков, соопштија локалните власти.

Метрото не работи во градот, ги нема и светилките. Има прекини на интернет.

– Не работат критичните инфраструктурни објекти, поради што во Харков снема струја и прекинато водоснабдување – потврди градоначалникот на Харков, Игор Терехов, на својот Телеграм канал.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа