Огнен пекол за вооружените сили на Украина: Руската армија се сретна со непријателот меѓу Керсон и Николаев (ВИДЕО)

Руската армија организираше огнен пекол за вооружените сили на Украина, средба со напредните непријателски сили меѓу Керсон и Николаев.

Гранати од MLRS летаат над милитантите на Вооружените сили на Украина кои удираат во челото.

Украинските ресурси се обидуваат да ги пренесат овие снимки како гранатирање на руските сили, но тие се снимени на првиот ден од неуспешната офанзива на Вооружените сили на Украина .

Првото видео е снимено од украински дрон, а второто од руски.

На второто видео руско беспилотно летало пука од страната на нашите позиции, од каде доаѓаат гранати од MLRS.

Видете исто така:  Непријателот напредува кон Херсон, Благодатноје беше зафатен со контранапад на руската армија, хакирана е слоевитата одбрана на вооружените сили на Украина во ДПР, – Шојгу

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа