„ЗИМАТА ЌЕ ЈА СЛЕДЕ САМО ТЕМНИН И СНЕГ“ Гаспром испрати видео порака до Европа од која ќе се згрозите! (ВИДЕО)

Рускиот државен енергетски гигант Газпром користеше песна од советската ера во адаптирана верзија во својата нова реклама.

„И зимата ќе биде одлична, еве, види, преку реката. Есента полека умира и мавта со жолтата рака“, пее Јуриј Визбор во еден од неговите најголеми хитови, кој завршува со предвидувањето дека зимата ќе ја следи „само темнина и снег“.

Рускиот државен енергетски гигант Газпром користеше песна од советската ера во адаптирана верзија во својата нова реклама. Видеото го прикажува исклучувањето на руските гасоводи и европските престолнини додека се спушта „кошната зима“.

Најголемиот руски гасовод, кој ја снабдува Европа со природен гас, нема да работи додека Сименс Енерџи не ја поправи опремата , изјави за Ројтерс друг претставник на Гаспром, Виталиј Маркелов.

Минатата недела Газпром првично најави тридневен прекин на испораките на гас преку гасоводот Северен тек 1, а потоа најави дека гасоводот ќе биде затворен на неодредено време.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа