Сите молчат по објавата на професорката Тодоровска: Заев, Џафери и МНР го славеле 24 мај како „ден на бугарска писменост“

Се уште молк по ова ЈЕЗИВО откритие на професорката Катерина Тодороска од Институтот за национална историја.

24 мај во документ на сајтот на нашето МНР е „ден на бугарска писменост“ и Заев ко премиер и Талат ко спикер на Собрание го славеле ко таков, пишува водителот на емисијата „Вечерно шоу со Богдан Илиевски“ на фејсбук.

П
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа