Хазин: Лондон и Вашингтон користат специјална операција за осиромашување на Европа

Воената специјална операција се користи во пропагандната сфера од Лондон и Вашингтон со цел да се уништи Европската унија.

Ова го објави економистот Михаил Хазин.

Според него, светската економска криза започнала уште пред почетокот на руската воена кампања.

„ Специјална воена операција се користи во пропагандната сфера од страна на Соединетите Американски Држави и Велика Британија со цел да се оневозможи ЕУ. живеат исто како и Американците во криза“, – нагласи набљудувачот во интервју за Украина.ру.

Хазин е убеден дека Европската унија едноставно била принудена во војна против руските санкции.


Читайте больше на https://military.pravda.ru/news/1741756-london_i_vashington_ispolzujut_svo_dlja_obnischanija_evropy/

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа