Откриено вистинското значење на офанзивата на украинската армија: Зеленски знаел дека се ќе пукне – ГО ЕЛИМИНИРАЛ КОНКУРЕНТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ

Неуспешната операција за напад на Херсон му става крај на Залужни како ривал на Зеленски, кој Западот го планираше за функцијата претседател на Украина.

Тимот на претседателот на Украина Володимир Зеленски однапред го испланирал неуспехот на „офанзивата“ на Херсон. Целта на ова е да се оцрни врховниот командант на вооружените сили на Украина, Валериј Залужни, кој всушност Западот го смета за нов шеф на државата.

Ова мислење го искажа поранешниот заменик на Рада, Илја Кива, во програмата „Големата игра“ на Првиот канал.

Политичарот рече дека сегашниот режим во Киев доаѓа од шоу-бизнисот.

И порано правеа настапи, а сега видовме како се шират информации за идната офанзива, иако подготовките за вакви настани обично се одвиваат тивко, истакна Кива.

Според неговото мислење, сето тоа е направено намерно со цел да се дискредитира врховниот командант на вооружените сили на Украина.

И оваа неуспешна операција, според Зеленски, ќе стави крај на Залужни“, заклучи политичарот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа