ФСБ ОТКРИ ДРУГО ЛИЦЕ ВО УБИСТВОТО НА ДАРЈА ДУГИНА: И помогнал на Вовкова да изврши грозоморно злосторство (ВИДЕО)

Руската безбедносна агенција ФСБ откри член на украинската група одговорна за смртта на Дарја Дугина.

Според руските медиуми, станува збор за украинскиот државјанин Богдан Циганјенко (42), кој е осомничен дека заедно со Наталија Вовк е одговорен за бомбашкиот напад во кој беше убиена Дарја Дугина.

Според локалните медиуми, Циганјенко пристигнал во Русија на 30 јуни од Естонија, а таа земја ја напуштил ден пред нападот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа