„НЕМА ДА ИМА МИЛОСТ ЗА УБИЈЦИТЕ НА ДАРЈЕ ДУГИН“ Пукна Лавров: Ова е варварско злосторство за кое нема прошка!

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров убиството на руската новинарка Дарја Дугина го нарече варварско злосторство.

– Не можам да проценам што беше тоа – чин на заплашување или пресметка. Сметам дека тоа (убиство) е варварско злосторство за кое нема прошка – рече Лавров на прес-конференција со неговиот сириски колега, Фајсал Микдад.

Тој изрази надеж дека истрагата брзо ќе заврши.

Рускиот министер истакна дека по завршувањето на истрагата не треба да има милост за организаторите, комисиите и спроведувачите на убиството на Дарја Дугина.

Во саботата вечерта се запали автомобилот со кој управуваше руската новинарка и политиколог Дарија Дугина. Таа починала на лице место. Според неофицијалната верзија, автомобилот бил активиран од експлозивна направа поставена на него.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа