Мицевски со прашање до Груевски: Како твојот братучед Сашо Мијаков од социјален случај стана мултимилионер?

Перо Мицевски, еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ јавно го прашува поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски да одговори како неговиот братучед, Сашо Мијалков од социјален случај стана мултимилионер?

ЈАС ПЕРО МИЦЕВСКИ ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ ГО ПОВИКУВАМ НИКОЛА ГРУЕВСКИ ДА ОБЈАСНИ КАКО НЕГОВИОТ БРАТУЧЕД САШО МИАЛКОВ ОД СОЦИАЛЕН СЛУЧАЈ СТАНУВА МУЛТИ МИЛИОНЕР.

Вратете го видот на која било возраст со овој метод…не се потребни операции !!!

ПРИ ШТО ТАКА ОД РАКА ЗА СПОГОДБА ДАВА ДЕЛ ОД УКРАДЕНОТО ОД МАКЕДОНСКИОТ НАРОД НИ ПОВЕЌЕ НИ ПОМАЛКУ ТОЧНО 35 МИЛИОНИ ЕВРА.

А КОЈ ЗНАЕ УШТЕ КОЛКУ МИЛИОНИ ЕВРА ИМА ОСТАНАТО НА НЕГОВИТЕ СМЕТКИ ПАРИ УКРАДЕНИ ОД МАКЕДОНСКИОТ НАПАТЕН НАРОД.
ГРУЕВСКИ АЈДЕ КАЖИ МУ НА НАРОДОТ МАКЕДОНСКИ КАКО СЕТО ОВА МУ УСПЕА НА ТВОЈОТ БРАТУЧЕД.

ПА НЕЛИ МУ БЕШЕ ПРЕДПОСТАВЕН ЗАТОА ТОКМУ ОД ТЕБЕ БАРАМ ОДГОВОР., прашува Мицевски.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа