Арсовска бесна како никогаш до сега: Заврши паразитлукот на СДСМ и ДУИ! Сите што не работат ќе си одат дома

Реформата што беше спроведена во Комунална хигиена сметам дека треба да се примени секаде, и тука не мислам само на јавните претпријатија во Град Скопје, туку во сите државни институции, рече градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во емисијата „Жешко лето“ на Канал 5.

Недозволиво е некој да не доаѓа на неговото работно место, или да доаѓа и да седи осум часа, ништо да не работи, а да зима плата. При толку луѓе надвор, кои сакаат да работат, кои се заложуваат, некој да седи и ништо да не работи мислам дека е многу демотивирачки за целата јавност, особено за тие што работат со овие луѓе.

Вратете го видот на која било возраст со овој метод…не се потребни операции !!!

Затоа сите јавни претпријатија ги имаат овие насоки, и секој еден што нема да ги спроведе овие насоки, односно што нема да ја реформира администрацијата од овие луѓе ќе си ги понесат последиците и одговорноста од истата, рече Арсовска.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа