Дали СДСМ повторно планира да ги фати судиите за уши и да апсат вмровци?  Провладин новинар: Многу лесно ќе се обезбедат 2/3 во парламентот

Новинарот Зоран Иванов смета дека многу лесно ќе се собере 2/3 мнозинство за промена на Уставот, но не кажува на што го темели неговиот оптимизам.

„Не, не, многу лесно ќе се обезбедат 2/3 во парламентот не поради Бугарите туку поради Македонците, секако ако пратениците се за Македонија и Македонците, а ако не се …“, пишува Иванов.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа