Зеколи до Ковачевски: По шлаканицата во Тетово требаше да излезеш со отказ за Бесими, Груби и тие анонимните од СДСМ, со ваков пристап…

Поранешниот амбасадор Арсим Зеколи смета дека премиерот Димитар Ковачевски не ја примил пораката од граѓаните од предвремените избори во Тетово.

 

Вратете го видот на која било возраст со овој метод…не се потребни операции !!!

Неозбилна изјава или неозбилен премиер?

Шест дена по шлаканицата од Тетово требаше да излезеш со отказ за Бесими, Груби и тие анонимните од СДСМ и докажеш дека ја имаш примено пораката.

Продолжи. На овој начин, со ваков пристап ќе губиш минус наместо да добиваш плус за 120.

“Премиерот Димитар Ковачевски побара поддршка од сите 120 пратеници во македонскиот парламент за уставните измени коишто следат, како услов за понатамошно напредување кон ЕУ.”

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа