Неџат е нервозен и не му е јасно: Како е возможно СДСМ да ја нарекуваат “предавничка”, кога во 2017 година беше масовно изгласана од сите?

На аналитичарот Ненад Јовановиќ, кој важи за еден од најголемите фанови на Заев и СДСМ, нешто не му е јасно:

„Една работа не сфаќам: како е возможно СДСМ да ја нарекуваат “предавничка”, кога во 2017 година беше масовно изгласана од сите?

Вратете го видот на која било возраст со овој метод…не се потребни операции !!!

СДСМ и после пет години е легитимна, државотворна и ги претставува и штити граѓаните. Ги претставува и штити, а не ги владее. Клучна разлика.

А приказните измеѓу патриоти и предавници се поразени. Овде има само една поделба: европејци и реакционерни. Сите други поделби за “дискредитирање” се бесмислени.“, пишува Јовановиќ на фејсбук.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа