МЕГА ЕКСПЛОЗИЈА! Еве зошто отслужуваат во Струга! Дали имаат договор со Заев и Таче? За Мијалков и Камчев изградеи 2 луксузни апартмани со лифт во струшкиот затвор?

„Министерот за правда пред извесно време ја лансираше кованицата “затворскитуризам“ како илустрација на злоупотребата што ја направи осудениот криминалец Сашо Мијалков со промена на живеалиштето од Скопје во Струга за да ја издржува казната во струшкиот затвор кој е од отворен тип и со повеќе привилегии за затворениците. Но, произлезе дека Струга и навистина е град на затворски туризам. Во затворот Струга деновиве е завршена изградбата на два апартмани еден до друг за ВИП – затвореници на горниот кат со лифт“, се вели во соопштението на Единствена Македонија.

Единствена Македонија го прашува премиерот Ковачевски кој затвореници ќе престојуваат во овие апартмани и според кои критериуми.

Шеќер од 14 до 6,5 по 7 дена користење на овој иновативен метод…

„Прашањето заслужува одговор и јавноста има право на одговор, дотолку повеќе, затворските објекти во државата се во надлежност на владата и се финансираат од буџетски народни пари. Ја користиме приликата да ги повикаме медиумите во државата да направат репортажа со посета на затворот во Струга“, велат од партијата.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа