РУСИТЕ СЕ ЗАКАНИЈА СО ЛИКВИДАЦИЈА НА ЗЕЛЕНСКИ

Украинскиот претседател Володимир Зеленски е елиминиран со цел да се создаде влада во егзил.

Ова го соопшти пратеникот на Државната дума на Русија Анатолиј Васерман.

„Најверојатно ќе го убијат за подоцна да се заколнат во неговото име, како што сега се колнат во имињата на Бандера и Шукевич…“, вели парламентарецот.

Ќе го убијат и Зеленски за да нема кој да го потпише чинот на предавање и со тоа да го затворат прашањето за украинската државност. Според меѓународното право, безусловното предавање се смета за крај на една држава. Но, победниците можат повторно да го создадат.

Претседателот на Украина ќе биде убиен за да може да создаде некаква украинска влада во егзил и да сонува уште сто години дека Руската Федерација повторно ќе може да ја распарчи, сумираше Васерман.

Придружете се на телеграмскиот канал Pravdy.Ru со можност да го изразите своето мислење)


Читайте больше на https://military.pravda.ru/news/1737402-vasserman_anonsiroval_likvidaciju/

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа