Пушилин ги објави убијците на ќерката на Дугин

Ќерката на филозофот Александар Дугин, Дарија, загина во експлозија на автомобил на автопатот Можајск во московскиот регион, изјави шефот на ДПР, Денис Пушилин.

Според него, во инцидентот биле вклучени „терористи на украинскиот режим“, чија цел бил таткото на девојчето.

„Терористите на украинскиот режим, обидувајќи се да го елиминираат Александар Дугин, ја разнесоа неговата ќерка… во автомобил“, напиша шефот на Народната Република Доњецк на својот канал Телеграм .

Претходно беше објавено дека во реонот на селото Болшие Вјаземи во Московскиот регион ноќта кон неделата, 21 август, експлодирал автомобил Toyota Land Cruiser Prado. На местото на настанот починала возачката која била во автомобилот. Се утврдуваат околностите и причините за инцидентот.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа