Министерот кој го спакувала Русковска бил Спасовски?

Ако некој го урочи Оливер, тоа е дефинитивно Софка Куновска, што се шета со белите костимчиња, хех….му се нaeBa сè! А, претходно ги урочи Царовска, Димитров и Тевдовски, сето ова во една реченица. Прав талент е!
ℹ Од сите, нали, цитат – ,,чесни професионалци со пристојно поведение” кои #Софија #Куновска ги наброја во интервју во октомври 2019 година, остана уште #Оливер #Спасовски за ,,чистка” и клоца во задник, хех…а, тоа е следното, имено.
И нема да знаат што со себе потоа.
А, бе, цепки невидени!
Така е тоа кога Софка ме оговара пред моите непријатели и мисли седела во минатото со гуски, а тие нејзини ,,гуски” не ги видела 10 години и има дупки при давање инфа на 15 страни. Баш хубавко што она ви е главниот извор со Косана за мене, хех…
Косана, пак, е посебна прича, хех…
Не е убаво, срцки најубави, да зборувате лошо за дада ви Јоци, која ве научи многу ствари…да не кажуваме сеа ептен сè…
Во етерот уште одѕвонува како ве занима што мислам: ,,добра бев, а?..знаеш колку те ценам..” итн….
ℹ Негоооо, банкари и остали….Научете ја ве молам Софка другпат кога ќе дава интервју за политика за која е дупка, да не ни кажува толку отворено кој сè е близок до ,,банкарско лоби” т.е широката накај тесна екипа за спас на Орце, хех…
Мислам ако може да ја научите…не инсистирам, хех…предоцна е секако!
Ви ги нема, дечки, сите четворица кои ги наброја. Уште се прашувате зошто, хех…
Мислам ја неам нишо против шо она се курчи на Бриони со на Тито лимузинот, али сепак мислам треба да ја вратите во забавиште за политики и тие ствари, па за едно 30 год да стасаме до курчој, хех…
Софке, дупка беше за политика и си остана
А, не е дека не те учев, хех…Ама тоа е, едноставно некој не е дијамант за да го брусиш.
Не може ти да си попаметна од мене, кога јас бев мастерот, хех…ти текнуе?
Не ти текнуе, на други ќе им текне. Оккк…
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа