Абе идиоти од ВМРО и СДСМ, останавте без електорат, со истите 100 директорчиња и функционери кои ги шетате ко публика по изборни места, народ неќе очи да ви види, а вие уште се радувате.

Во Тетово излегле на гласање 29 илјади од 84 илјади гласачи, сите партии освен победничката Беса изгубиле гласови, ама важно гледаме фалење меѓу сдсм и вмро кој победил, кој кому скршил кичма, кој дал гол од корнер.
Абе идиоти, останавте без електорат, со истите 100 директорчиња и функционери кои ги шетате ко публика по изборни места, народ неќе очи да ви види, а вие уште се радувате.
Дефинитивно сте менталната претходница на општата оглупеност…
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа