Ходарионок: Наскоро целиот свет ќе ја дознае вистината за гранатирањето на нуклеарната централа Запорожје од страна на вооружените сили на Украина

Режимот во Киев повеќе нема да може да го лаже целиот свет и да ја обвинува Руската Федерација за наводно самогранатирање на нуклеарната централа Запорожје.

Ова го објави воениот набљудувач Михаил Ходаренок во својот месинџер профил .

Експертот ја коментираше информацијата дека во Енергодар биле фатени двајца набљудувачи на оган на националисти на Вооружените сили на Украина . Самите саботери биле вработени во ЗНПП.

„Напредните пожарникари се борбена единица неопходна за артилерија. Бидејќи тие се преземени, наскоро ќе стане јасно каде украинските топови и Гради пукаат во нуклеарната централа Запорожжја“, нагласи аналитичарот.

Според него, штом овие саботери ќе почнат да сведочат, веднаш ќе се појави целата вистина за гранатирањето на нуклеарната централа Запорожје. После тоа, властите во Киев повеќе нема да можат да лажат и да се разјаснат за варварското гранатирање на нуклеарен објект.

Придружете се на телеграмскиот канал Pravdy.Ru со можност да го изразите своето мислење)


Читайте больше на https://military.pravda.ru/news/1736618-vskore_ves_mir_uznaet_pravdu/

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа