„ЧЕКААТ ДА ПАДНЕ УКРАИНА“ Украинскиот министер лут на западните колеги, посебно го иритира едно прашање

Некои западни земји чекаат Украина да се предаде за сите проблеми сами да се решат, изјави украинскиот министер за надворешни работи Дмитриј Кулеба.

– Министрите за надворешни работи често во интервјуа и разговори ме прашуваат: колку можеш да издржиш? Наместо да прашуваме што друго треба да се направи за да се победи во најкраток можен рок – изјави Кулеба во интервју за украинскиот новинар Дмитриј Гордон.

Тој додаде дека постои чувство дека сите чекаат да падне Украина и дека проблемот сам ќе исчезне.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа