Западот не гледа проблем во евентуалната поделба на Украина

На Запад, тие почнаа да ја воведуваат во главите на граѓаните идејата дека Украина може да се подели по примерот на Германија и Кореја.

Паралелно со ова, се креваат ужаси за акциите на руските трупи. Тие повторно почнаа да зборуваат за гнилата идеја за промена на власта во Кремљ, па дури и се согласија на глупости, како акциите на Русија, Западот и вазалскиот режим на Киев да се „страни на иста паричка“. Да почнеме со добро или лошо?

Пуч во Москва

Практично никој од нашите злобни критичари не верува дека олигарсите ќе се побунат против Кремљ, а уште помалку масите. Впрочем, на оваа нота избива какофонијата на просечните музичари, кои пееја заедно со „Украина уште не умрела“. Меѓу малите руски песни има многу повеќе мелодични, иако не толку оптимистички .

„Санкциите ги повредуваат граѓаните на Русија и нејзината економија, а не елитите“, напишаа колумнистите на „Хил“ со чувство на задоволство, а не со горчина .

Тие ни привлекуваат внимание како „долго време ги барале, но не ги наоѓаат“ јахтите и финансиите на таканаречениот најтесен круг на Владимир Путин . Според западните медиуми, ги има десетина. Директно апостоли. И еден од нив мора да го предаде претседателот по Тајната вечера, што буквално во превод од библиски англиски („Последна вечера“) значи гастрономска „Последна вечера“.


Читайте больше на https://www.pravda.ru/world/1723215-ukraina_usa_russia/

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа