Антонија Гиговска: Нема да пеам на фестивалот организиран од УЧК

May be an image of text that says 'ANTONIA GIGOVSKA antoniagigovskaa антониа гиговска нема да биде дел од настанот "Peace Festival"... менацментот прифати ангажман за Koj не знаев /не знаевме дека има политичка конотација, па оттаму бев приморана да го откажам MOjOT ангажман, ce разбира co cekoja почит према организаторот и према било koja политичка страна, jac не сакам да бидам дел од такви манифестации бидејки политиката не ме интересира... Mojata работа e да правам музика koja ke остане и на фановите да им го дадам најдоброто од мене. ваша антониа'

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа