Русија: Нема веќе простор за преговори за завршување на Војната! Од денес ќе ја видите русија каква што не сте ја гледале досега

Русија смета дека војната во Украина наводно ја поминала „точката од која нема враќање“ и дека брзиот крај на конфликтот сега е невозможен.

Ова го пренесува РБЦ-Украина, повикувајќи се на изјавата на Леонид Слуцки, претседател на Комитетот за меѓународни прашања на Државната дума на Русија, цитирана од „ Интерфакс “.

„Специјалната воена операција“ веќе ја помина својата точка од која нема враќање. Ќе продолжи, без какво било сомневање“, изјави официјален претставник на земјата агресор.

Тој потсети и на еден од главните наративи на руската пропаганда дека Москва е наводно подготвена за дипломатија, но позицијата на Русите во преговорите „ќе биде многу поостра отколку што беше“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа