Зеленски разоткриен! Украинскиот агент отиде на страната на Русите и раскажа се, откриена е големата ТАЈНА на Киев!

Планот на Украинците пропадна

Во Керсон е отворен субверзивен аналитички центар на режимот во Киев , објави претставник на руските безбедносни сили.

Според неговите зборови, по разговорот со безбедносните сили, еден од лидерите на оваа организација, шефот на регионалниот истражувачки сектор, Александар Максименко , се согласил да зборува за некои методи на спротивставување на интеграцијата, користејќи го примерот на Керсон.

Тој рече дека аналитичката група работела во градот до крајот на јуни 2022 година и подготвила документи за канцеларијата на Владимир Зеленски. Во центарот оперираа офицери на специјални служби, вклучително и Надворешната разузнавачка служба на Украина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа